Prichádzame s komfortnou prepravou pre imobilných na vozíku

07 december 2021

V roku 2021 začala služba Senior sanitka Turiec v rámci skvalitnenia služieb poskytovať prepravu na vozidle s nakladacou rampou pre vozíčkarov - auto je v autorizovanom servise upravené tak, aby dokázalo previesť imobilného na vozíčku bez toho, aby bolo jeho potrebné prekladanie alebo zabezpečenie.

Službu prepravy vozíčkarov postrehol aj pán Peter z Bystričky - ponúkol ju svojmu svokrovi Dušanovi, ktorý je vo veku 75 rokov odkázaný na invalidný vozík a väčšinu času tak musí tráviť v panelákovom byte.

Keď sa svokor o tejto službe dopočul, bol nadšený a v eufórii sa už začal pripravovať na vychádzku. Vďaka špeciálne upravenému vozidlu Senior sanitky Turiec by opäť mohol ísť von a vidieť miesta, kde vyrastal alebo na ktorých už dlho nebol,“ hovorí klient Peter Štepánek.

Auto je priestranné a je z neho dobrý výhľad cez veľké presklené plochy. Umiestnenie imobilného na vozíčku do auta prebieha bez komplikácií - po otvorení dverí na vozidle sa vyklopí rampa a osoba na vozíčku sa zasunie dnu, pričom vozík sa jednoduchými úkonmi bezpečne zaistí. Rovnako jednoducho sa obsluhuje rampa pri vystupovaní z auta. Okrem vodiča nie je pri asistencii potrebná žiadna ďalšia osoba.

Jazda sa uskutočnila vo vopred dohodnutom termíne a prebehla úplne hladko. Príprava imobilného na jazdu a jeho premiestnenie do auta bolo jednoduché a zabralo iba pár minút. Dokonca bol navštíviť svojich príbuzných, ktorých nevidel niekoľko rokov. Pre človeka, ktorý trávi mnoho rokov doma je to veľmi vzácne, že niečo takéto môže zažiť,“ potešil sa pán Peter, ktorý v rozhovore ochotne vysvetlil všetky podrobnosti.

Vypočujte si referenciu pána Petra Štepánka

Vďaka službe Senior sanitka Turiec budete mať istotu, že pri aktuálnej situácii vaši starí rodičia nemusia cestovať mestskou hromadnou dopravou alebo nosiť tašky z obchodu. Môžete im dopriať aj vyhliadkovú jazdu alebo cestu za príbuznými.

Samozrejme máme auto na prepravu, ktoré spĺňa všetky bezpečnostné štandardy a je našim klientom prispôsobené. Je veľké a priestranné, čo poskytuje výrazné pohodlie, chceme, aby sa tam ľudia cítili dobre. V prípade potreby máme tiež k dispozícii na zapožičanie invalidný vozík, barly, ale aj autosedačku či podsedák pre mamičky s deťmi,“ hovorí prevádzkovateľka služby Andrea Štuberová.

Opatrujte svojich starých rodičov vďaka darčekovej poukážke a doprajte im pohodlnú a bezpečnú prepravu, kamkoľvek to budú potrebovať. Nemusíte nikam chodiť, poukážku viete zakúpiť prostredníctvom elektronického formulára alebo telefonicky na čísle 0907212797. Poukážku posielame poštou alebo vám ju doručíme osobne.

Prevádzkovateľ služby

Stanovište pri lekárni Beatrix